Afgelopen seizoen is de website overspoeld met mooie verslagen van de verschillende teams, de een nog uitgebreider dan de ander. Wat de kritische lezer (Edwin met name) opvalt is dat van het eerste team het verslag nog wel eens ontbreekt. Uiteraard is daar een lange lijst uiteenlopende, maar niet minder gegronde, verklaringen voor. Samenvattend mag je echter wel stellen dat we niet zo van de verslagen zijn. Daar staat tegenover dat we het hele seizoen in de competitie ook nog niet verslagen zijn. Wellicht geeft het bestaan van dit schrijven daarmee al wat weg over de uitslag van de laatste wedstrijd, uit in Zwolle.
Officieus waren we natuurlijk al kampioen, maar officieel hadden we nog twee bordpunten nodig (bleek later nergens voor nodig, want de concurrent won niet). Met dat doel in gedachte werd er de avond van te voren goed voorbereid, waardoor we na een uitstekend ontbijt (Hup Kenneth) enigszins brakjes de auto in gingen. Ongeveer een uur later (Zwolle is toch best ver) kwamen we bij de speellocatie aan. Daar bleek dat Sjoerd (ooit ook Zwollenaar) de hele avond van te voren met zijn tegenstander had zitten blitzen. Als hij maar niet te veel over de rest van het team heeft losgelaten. Met de opstellingen geprojecteerd op het grote scherm begonnen we aan het toetje van het seizoen.
Ik mocht weer eens aan bord 8 plaatsnemen, want op een laag bord met wit win ik wel, was de filosofie. Bleek zwart te zijn, maar kwam op hetzelfde neer. Ik werd met een andere zetvolgorde een opening in gelokt die ik eigenlijk nooit speel, waardoor ik de helft van mijn tijd gebruikte voor de eerste 15 zetten. Leverde op dat moment een behoorlijk evenwichtige stelling op. Op zet 16 was hij echter niet meer zo gelijk, aangezien ik een stuk cadeau kreeg: 0-1. Nog een te gaan.
Na mij was Gertjan als eerste klaar. Na wat onconventionele keuzes van de tegenstander lukte het niet om een significant voordeel over te houden na de opening. Er werden wat stukken geruild en handen geschud. Uit de analyse, die ongeveer twee keer zo lang duurde als de partij, bleek dat Gertjan wel tevreden mocht zijn dat er niet doorgespeeld werd. 0.5-1.5. Nog een halfje te gaan.
Kenneth speelde met zwart en had er weer zin in. Hij offerde twee pionnen voor dubieuze compensatie richting de koning van wit. Meestal lukt dat wel. Deze keer bleek er echter weinig van te kloppen en mocht de witspeler met een mooie combinatie inclusief dame-offer mat zetten. 1.5-1.5. Nog steeds een halfje te gaan.
Sjoerd was de volgende die klaar was (in mijn beleving tenminste, misschien was hij ook wel eerder dan Kenneth). Zoals gezegd speelde hij tegen iemand die hij goed kent en waar hij de vorige avond tegen zat te blitzen. Een salonremise werd het echter allerminst. Sjoerd kwam goed uit de opening, gaf vervolgens al zijn voordeel weg en nam in mindere stelling remise aan. 2-2. En daarmee is het dus officieel: KAMPIOENNUHHH!!!!!
De rest van de partijen boeide me daarna natuurlijk niet echt meer, maar ik zal ze voor de volledigheid nog even benoemen: Jorn werd weggespeeld door een veel te goede tegenstander, Raj verloor een paardeneindspel, en Olaf en Jordi deden veel te lang over hun remise terwijl we liever de titel gingen vieren. Uiteindelijk dus 5-3 verslagen. Een klein smetje op een verder perfect seizoen, maar dat mag de pret niet drukken.
Oh en dat vieren van het kampioenschap gebeurde uiteraard alsnog. Eerst nog samen met een aantal spelers van het 2e bij Wereldburgers en later natuurlijk in Htje. Daar bleek trouwens dat we lang niet het enige team in de regio zijn dat gepromoveerd is, wat de feeststemming nog verder bevorderde.
Volgend jaar gaan we zien of we ons ook kunnen meten in de 3e klasse, die we hopelijk nog consequenter gaan verslaan!
Ole Ola!

